INFORMACJA OD DYREKTORA SZKOŁY

 

Szanowni Rodzice

Przed chwilą dowiedzieliśmy się, że nie udało się podpisać porozumienia strony społecznej z ZNP i FZZ ze stroną rządową. Porozumienie podpisał związek NSZZ Solidarność.

Strajk w dniu jutrzejszym stanie się faktem.

Wyniki referendum strajkowego w naszej szkole i przedszkolu pozwalają przypuszczać, iż w strajku mogą wziąć udział wszyscy do niego uprawnieni nauczyciele szkoły i przedszkola lub ich zdecydowana większość.

W naszej szkole pracuję od 26 lat i po raz pierwszy znalazłem się w tak trudnej sytuacji, że jako dyrektor mogę nie być w stanie zapewnić należytej opieki dzieciom.

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt. 2 rozporządzenia w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach dyrektor, za zgodą organu prowadzącego, ma prawo w takiej sytuacji zawiesić zajęcia na czas określony.

Jutro o godz. 7.00 po otrzymaniu informacji od Komitetu Strajkowego o liczbie osób, które przystąpiły do strajku, być może będę musiał wystąpić o zgodę na zawieszenie zajęć.

Szanowni Rodzice, w związku z powyższym zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbą o wyrozumiałość i zorganizowanie opieki nad dziećmi we własnym zakresie.

Nie można przewidzieć, jak długo potrwa akcja strajkowa, dlatego decyzję o zawieszeniu zajęć będę podejmował na każdy kolejny dzień trwania strajku, aż do odwołania.

Wierzę, że nadal będą trwały negocjacje rządu z nauczycielami w sprawie porozumienia i akcja strajkowa zostanie odwołana, a szkoła i przedszkole będą pracowały zgodnie z ustaloną organizacją.

O rozwoju sytuacji i kolejnych krokach będę Państwa na bieżąco informować.

Piotr Zaleski

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *