KOMUNIKAT DYREKTORA SZKOŁY DOTYCZĄCY AKCJI STRAJKOWEJ NAUCZYCIELI I PRACOWNIKÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. MAŁEGO KSIĘCIA W WISZNI MAŁEJ ORAZ PRZEDSZKOLA PUBLICZNEGO W LIGOCIE PIĘKNEJ

Szanowni Państwo

Z informacji przekazanych wczoraj przez ZNP i FZZ wynika, że strona rządowa nie zaaprobowała propozycji strony społecznej i 8 kwietnia 2019 r. rozpocznie się strajk.

W poniedziałek otrzymam od komitetu strajkowego informację o liczbie pracowników przystępujących do strajku. Na podstawie przedstawionych danych podejmę dalsze decyzje związane z funkcjonowaniem szkoły oraz przedszkola.

W przypadku braku możliwości zapewnienia uczniom i dzieciom bezpieczeństwa będę zmuszony wystąpić do organu prowadzącego, czyli Wójta Gminy Wisznia Mała
o wyrażenie zgody na czasowe zamknięcie placówek.

Zwracam się z prośbą do rodziców, aby w czasie trwania strajku zapewnili opiekę swoim dzieciom w domu lub w inny sposób – poza szkołą i przedszkolem.

Przypominam również, że 15-17.04.2019 r. to termin przewidziany na egzaminy ósmoklasisty i – zgodnie z Organizacją Roku Szkolnego – będą to dni wolne od zajęć edukacyjnych.

W związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją, proszę śledzić bieżące komunikaty w dzienniku elektronicznym, na stronie internetowej szkoły oraz profilu fb.

Piotr Zaleski

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *