INFORMACJA DYREKTORA

Szanowni Państwo
W dniu 03.04.2019r. jako dyrektor placówki przedstawiłem informację o tym, że w szkole przeprowadzone zostało referendum strajkowe oraz jakim zakończyło się wynikiem i są to jedyne wiarygodne informację jakimi dysponuję.
W związku z licznymi pytaniami pragnę poinformować, że w chwili obecnej trwają rozmowy pomiędzy stroną rządową i stroną społeczną. Od tych rozmów zależy jak będzie rozwijała się dalej sytuacja w szkołach i przedszkolach.
W chwili obecnej w szkole zawiązany został komitet strajkowy, które poinformuje dyrektora szkoły o tym ile osób przystąpi do strajku, a tym samym powstrzyma się od pracy. Informacja ta zostanie podana dyrektorowi w poniedziałek rano.
Jeżeli natomiast na listę strajkową wpiszą się wszyscy nauczyciele, może zaistnieć taka sytuacja, że jedyną osobą zajmującą się opieką nad dziećmi będzie dyrektor szkoły, który może opiekować się określoną liczbą 25 uczniów.
Należy brać pod uwagę taką sytuację, że wobec tego dyrektor szkoły nie będzie w stanie zapewnić właściwego bezpieczeństwa uczniom i dzieciom w czasie strajku.
Będę informował Państwo o sytuacji na bieżąco, mając cały czas nadzieję, że dojdzie do porozumienia i strajk się nie odbędzie.

Piotr Zaleski
dyrektor

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *